Çim Çit Fiyatları

Ülkemizde sağladığı görsellik, kalite ve kullanım kolaylığı sayesinde birçok alanda çim çit kullanımı tercih edilmektedir.

 

Çim ve çit birleşiminden oluşan bu yeni çit türü görsel anlamda oldukça etkili bir güzellik sunarken aynı zamanda sağlam yapısı ve gizliliği temel alan özeliği ile birçok iş ve yaşam alanında sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde çim çit uygulamaları görüntü kirliliğine yol açan yerlerde, duvar ve özle alanların çevrelenmesi işleminde, yaşam ve iş alanlarına doğal bir görünüm kazandırılması düşünüldüğünde ve çatı ya da istinaf duvarı gibi yerlerin kaplanması işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Çim çitler uzun ömürlü olup mevsimsel faktörlerden dolayı herhangi bir renk kaybına yol açmamaktadır. Bu ürünler güneş ışınlarına karşı kuvvetlendirilmiş PVC’den üretilmektedir. Gizlilik, görsellik ve güvenlik anlamında en verimli çit ürünlerinin başında gelmektedir. Çim çitler özel olarak geliştirilmiş UV koruma faktörlü alev almaz PVC’den yapılmakta ve elektro statik paslanmaz galvaniz iki telin özel makinelerde sıkıştırılıp örülmesiyle meydana çıkmaktadır.

 

Çim Çit Kullanım Alanları

 

Çim çitler günümüzde giderek artan bir kullanım alanına sahip durumdadır. Bu anlamda günümüzde çim çit uygulamalarının yoğun olarak kullanıldığı alanlar ise şu şekildedir;

 

  • Park ve bahçe duvarları,
  • Yol kenarları,
  • Site ve yaşam alanları,
  • Villa ve çiftlik evleri,
  • Sanayi bölgeleri,
  • Çöp konteynırları için yapılan kafeslerin etrafını çevirmek,
  • Havuz cepheleri,
  • Sanayi tesisleri,
  • Ve çevre düzenleme alanlarında sıklıkla kullanılan bir çit uygulaması haline gelmiştir.

 

Çim Çit Fiyatlarına Etki Eden Unsurlar

 

Çim çit fiyatları kullanılacak olan malzemeye ve çim çit yapılacak alanın fiziki büyüklüğüne göre değişik fiyatlandırmalara sahiptir. Sağlam ve oldukça dayanıklı olan bu çit ürünlerinin fiyatına etki eden diğer bir unsurda bu ürünün ana malzemesi olan PVC’nin kuvvetlendirme derecesidir. Bu anlamda ne kadar fazla kuvvetlendirme varsa çim çit uygulamasını kalitesi ve kullanım ömrü de aynı derecede artacaktır. Çim çit uygulamaları fayda maliyet karşılaştırılması ve uzun ömürlü kullanımı neticesinde en uygun maliyetli çit ürünlerinin başında gelmektedir.