Hentbol Sahası Yapımı

Hentbol Sahası Yapımı

Spor kompleksleri içerisine hentbol sahası yapımı ile daha çok kişinin kullanabileceği alanlara sahip olabilirsiniz.

 

Yapılacak olan hentbol sahası ile farklı spor karşılaşmalarının kolaylıkla oynanabileceği bir sahaya sahip olabilirsiniz. Sahaların dizaynları ile birlikte yapılacak olan tribün ve kaleler sayesinde sadece hentbol değil aynı zamanda basketbol ve salon futbolunun da kolaylıkla oynanabileceği alanlara sahip olmanız mümkün olacaktır. Yıllardır bu alanda vermiş olduğumuz kaliteli hizmetler neticesinde istemiş olduğunuz bu tarz saha işlerinin kolaylıkla yapılabilmesi de sağlanabilmektedir. Uzman personel kadromuz ve ustalarımız sayesinde uluslararası kurallara uygun şekilde yapılan sahalara sahip olabilirsiniz.

 

Hentbol Sahasının Ölçüleri

Hentbol sahaları da diğer bütün spor müsabakalarının yapıldığı sahalar gibi belirli ölçülere sahiptirler. Uluslararası düzeylerde belirlenmiş olan bu sahaların ölçüleri standart olmak zorundadır. Buna göre hentbol sahalarının ölçüleri:

 

  • Boylarının uzunluğu 40 metre,
  • Enlerinin uzunluğu ise 20 metre olmak zorundadır.
  • Kale ölçüleri ise 2 metre yükseklik ve 3 metre en şeklinde olmalıdır.

 

Bu ölçülere de uygun olarak yapılacak olan hentbol sahalarında kolaylıkla müsabakalar düzenlenebilecektir. Genel olarak hentbol sahalarının zeminleri parkeden yapılmaktadır. Bu özellikleri ile de basketbol sahalarıyla benzerlik taşımaktadır. Yapılacak olan sahaların birden fazla spor dalında yapılacak olan karşılaşmalara ev sahipliği yapabilmesi için bütün bunlar düşünülerek işlem yapılması gerekecektir.

 

Hentbol Sahası Özellikleri

 

Hentbol sahaları dikdörtgen şeklinde yapılmaktadırlar. Uzun kenarlar kenar çizgisi ve kısa kenarlar ile kale direkleri arasında kalan kısma dış kale çizgisi adı verilmektedir. Bunun dışında oyun alanları kale çizgisine paralel bir şekilde 2’ye bölünmektedir. Aynı zamanda sahaların olmazsa olmazları emniyet çizgileridir. Serbest atışların yapılabilmesi için de kale alanına 6 metre uzaklıkta olacak şekilde ve sahayı kesen bir çizgi olması gerekmektedir. Bu ölçüler uluslararası düzeyde belirlendiği için tüm dünyada bulunan hentbol sahalarının ortak özellikleridir.

 

Hentbol gibi diğer spor müsabakalarının yapılabilmesi için oluşturulacak olan sahalar uzman ekiplerimiz tarafından sorunsuzca yapılabilmektedir. Eğer siz de spor komplekslerinin içerisinde bulunacak olan bu tarz sahaların yapımını istiyorsanız bize ulaşmanız gerekecektir. Bu şekilde kullanışlı hentbol sahaları sahibi olabileceksiniz.