Futbol Sahası Yapımı

Futbol Sahası Yapımı

Futbol sahası yapımı özellikle son zamanlarda oldukça artmaya başladı. Peki halı saha yapımı maliyeti ve işletmesi açısından zorlukları nelerdir?

 

Öncelikle bu işe girmeden önce kesinlikle kararlı olmanız gerekiyor. Bunun da dışında yapılacak olan en önemli şey bu işi bilen firmalara yaptırmanız olacaktır. Yıllardır bu sektör içerisinde vermiş olduğumuz kaliteli hizmetler sayesinde firmamız ilk sıralarda yer almaktadır. Sizin yaptırmak istediğiniz futbol sahaları ekiplerimiz tarafından sorunsuz şekilde yapılıp teslim edilebilecektir.

 

Halı Saha Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Öncelikle bu iş içi bir bütçeniz olmak zorunda. Yani halı saha açmak diğer işletmelere yatırım açısından beklemiyor. Çünkü maliyet açısından bu işe başlamadan önce gerçekten sağlam bir bütçeniz olmak zorunda. Açacağınız halı sahanın boyutuna göre bunların maliyetleri değiştiriyor. Ayrıca halı sahaların da kendi içerisinde farklı çeşitleri var. Yani altına kaplatacağınız çimin çeşidine göre bile fiyatlar değişiyor.

 

Bu nokta da vermeniz gereken en önemli şey kesinlikle kaliteli bir yer yaptırmak. Çünkü gelecek olan müşterilerin tekrar gelmesini istiyorsanız mutlaka vereceğiniz hizmetin kaliteli olması gerekiyor. Bakımsız ve ucuz diye kalitesiz yapılmış bir yer insanların dikkatini çekmeyecektir. İleri dönemlerde yaptırdığınız halı saha deforme olabilir bu da daha fazla para harcamanıza sebep olacaktır.

 

Kışın gidilebilen bir yer olsun istiyorsanız da üstünü kapattırmanız gerekiyor. Çünkü üstü açık olan halı sahalara yağmurlu ve karlı gibi kötü havalarda gidilmeyecektir. Yani maliyeti biraz daha arttırarak kapalı halı saha açarak daha fazla kazanabilirsiniz.

 

Halı Saha İçin Doğru Konumu Nedir?

 

Bunun için birçok farklı konum var. Öncelikle şehir merkezine çok olan yerleri tercih etmemeniz gerekiyor. Yürüme mesafesinde ya da toplu taşımaya yakın olarak konumları tercih ederseniz daha iyi olacaktır. Ayrıca okul veya iş yerlerine yakın olan konumları tercih edecek olursanız etrafta tanınmanız daha kolay olacaktır. Çünkü halı sahaya giden birçok insan bu veya bunun gibi ortamlarda planları yapılıyor. Çim halı saha açmak ne kadar zor gözükse de aslında oldukça kolay sadece biraz maliyete ve sağlam bir iradeye sahip olmanız gerekiyor.